В оголошеннях про вакансії дуже часто можна зустріти такі варіанти: на роботу потрібні жінки до 35 років, або чоловіки до 40, або люди із певною реєстрацією (наприклад, не з Києва). Проте такі оголошення є проявом дискримінації, яка заборонена ст. 21-1 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 р. № 270/96-ВР.

А саме цією статтею забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, виняток становить специфічна робота, яка може виконуватися виключно особами певної статі. За порушення перелічених вимог, рекламодавці мають сплатити штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні це 11470 грн).

На жаль, на сьогодні такі недобросовісні роботодавці рідко сплачують визначений штраф. Для уникнення такої ситуації Мінсоцполітики розробило певний чіткий механізм притягнення їх до відповідальності. Після його затвердження посадові особи Держпраці матимуть необхідні важелі впливу на порушників закону. Про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська.

Водночас вона закликала всіх, хто стикається з проявами дискримінації під час влаштування на роботу або бачить дискримінаційні повідомлення про вакансії, скаржитися до органів Державної інспекції України з питань праці.

За інформацією офіційного веб-сайту Мінсоцполітики

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»