Міністерство інфраструктури України разом із Національною Асамблеєю інвалідів України вивчать можливість проведення для персоналу всіх залізничних вокзалів, автостанцій, аеропортів і відділень поштового зв’язку спеціального навчання з обслуговування маломобільних пасажирів.

Міністерство інфраструктури провело моніторинг скарг громадян, що користуються послугами транспорту. За словами директора Департаменту безпеки Міністерства інфраструктури Миколи Горбаха, 80% із цих звернень — це незадовільна оцінка обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями. «Наразі на підприємствах, установах та організаціях, підпорядкованих Мінінфраструктури, вживаються заходи Програми зі створення належних умов для доступу людей з інвалідністю до об’єктів транспортно-дорожньої, туристичної інфраструктури та поштового зв’язку на 2012 – 2016 роки, серед яких один із пріоритетних — підготовка обслуговуючого персоналу», — сказав Микола Горбаха, наголосивши, що переважна більшість водіїв автотранспорту чи працівників автостанції не готові надати допомогу цій категорії пасажирів через брак знань правил поводження із ними.

В Асамблеї інвалідів України відгукнулися на пропозицію Мінінфраструктури долучитися до навчання працівників транспортних підприємств щодо надання допомоги маломобільним пасажирам.

У Мінінфраструктури готові включити такий курс у програму підготовки та перепідготовки обслуговуючого персоналу на підприємствах транспорту та поштового зв’язку. А в Національній Асамблеї інвалідів України за підтримки Мінінфраструктури планують ініціювати законодавче врегулювання питання підвищення кваліфікації персоналу, який задіяний в обслуговуванні осіб з обмеженими фізичними можливостями, визначення навчальних закладів і вимог до них, матеріально-технічної бази, кваліфікації викладачів, а також розробки типових планів і програм навчання.

Окрім цього, Національна Асамблея інвалідів України на прохання Мінінфраструктури візьме участь у навчанні інспекторського складу територіальних підрозділів Укртрансінспекції, які контролюють дотримання вимог законодавства на наземних видах транспорту щодо їх доступності для осіб з обмеженими можливостями. Разом із тим для підвищення кваліфікації працівників Мінінфраструктури, Укрморрічінспекції, «Укрзалізниці», Державіаслужби, Укравтодору, Укртрансінспекції громадські організації готові провести семінар-практикум із норм міжнародного та національного законодавства у сфері обслуговування маломобільних громадян.

Прес-служба Мінінфраструктури

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»