Новини публікуються мовою оригіналу

Урядовці опублікували для обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України». У цьому законопроекті урядовці пропонують низку ПДВшних новацій, серед яких виділимо такі:

1. Планується внести в ПКУ зміни, що зобов’яжуть податківців розробити Порядок формування та надсилання Казначейству реєстру боржників із ПДВ та Порядок застосування штрафних санкцій, передбачених ст. 1201 ПКУ.

2. До п. 192.1 ПКУ додають норми щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, які закріплені в Порядку заповнення податкової накладної та/або Порядку електронного адміністрування ПДВ.

3. Платникам ПДВ хочуть повернути право на включення податкових накладних до податкового кредиту протягом 365 календарних днів із дати складання податкової накладної.

4. Зроблено уточнення, що при пропорційному віднесенні сум ПДВ до податкового кредиту платник ПДВ мусить скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду й зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

5. Спецрежимникам, відповідно до ст. 209 ПКУ, додатково відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах Казначейства.

6. Податкову адресу продавця та вид цивільно-правового договору виключають із переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної. Уточнено, що саме порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної не дає права на податковий кредит.

7. У п. 201.4 ПКУ додають правила складання зведеної податкової накладної та податкової накладної, виписаної за щоденними підсумками операцій.

8. У п. 34 підрозділу 2 р. XX ПКУ уточнюють порядок обліку реєстраційної суми згідно з п. 2001.3 ПКУ.

9. Для податкових накладних, дата складання яких припадає на період із 1 липня по 31 серпня 2015 року включно, пропонують не застосовувати граничних строків реєстрації в ЄРПН та встановити такі строки цієї реєстрації:

– податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця в зазначений вище період, підлягають реєстрації в ЄРПН до 31 числа (включно) місяця, у якому вони були складені;

– податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця в зазначений вище період, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, у якому вони були складені.