Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у м. Києві повідомляє: останнім часом почастішали випадки нарікань суб’єктів господарювання на труднощі в отриманні Довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету в органах фіскальної служби.

Необхідно зауважити, що надання зазначеної адміністративної послуги регламентується наказом Міндоходів «Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів» від 10.10.2013 р. № 567 (даліПорядок № 567). Довідка видається безоплатно. Заява на отримання довідки складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом ДФС Довідки, і зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником податків (п. 3 Порядку № 567).

Однією з підстав для одержання вказаної адмінпослуги є наявність у законодавчих або нормативно-правових актах положення щодо необхідності підтвердження відсутності в платника податків податкового боргу. Необхідність отримання суб’єктом господарювання довідки передбачена, зокрема, але не виключно, визначеним переліком нормативно-правових актів, які зазначені в Інформаційній картці № 23-01.

Строк дії Довідки становить 10 днів із моменту видачі.

Водночас Положенням про відкриття та функціонування в уповноважених банках України рахунків банків-кореспондентів в іноземній валюті та в гривнях, затвердженим Постановою Правління НБУ від 26.03.1998 р. № 118,  визначено необхідність подання довідки податкового органу, в якому резидент зареєстрований як платник податків, про те, що в клієнта немає заборгованості за платежами перед бюджетом на дату звернення (строк дії довідки 30 днів).

Ураховуючи, що окремі питання видачі органами ДФС таких довідок наразі відпрацьовуються, повідомляємо: організація роботи з видачі Довідок при купівлі іноземної валюти здійснюється територіальними органами ДФС у відповідності до Порядку № 567 і наказу ДФС «Про затвердження технологічних карток адміністративних послуг та внесення змін до деяких наказів ДФС» від 28.04.2015 р. № 304.

У зв’язку із цим податківці пропонують платникам під час отримання довідки на вимогу Постанови № 118 дотримуватися вимог Порядку № 567 та наказу ДФС «Про затвердження технологічних карток адміністративних послуг» від 19.12.2014 р. № 381.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»