Новини публікуються мовою оригіналу

МОЗ у листі від 21.04.2015 р. № 3.14-19/637-15/12618 повідомляє Фонд соцстраху, що не має можливості контролювати якість надання медичної допомоги, у т.ч. — порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, у медичних закладах, розташованих на тимчасово неконтрольованих територіях.

Відсутність контролю за правильністю видачі листків непрацездатності в закладах охорони здоров'я на зазначених територіях як із боку МОЗ, так і Фонду соцстраху унеможливлює дотримання вимог законодавства для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах.

Водночас до 1 грудня 2014 року мали б забезпечити переміщення бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, із населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

А будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність уважаються незаконними, якщо ці органи чи особи створені, обрані чи призначені в порядку, не передбаченому законом.

З огляду на це, ФСС із ТВП у листі від 16.06.2015 р. № 2.4-17-1004 доходить висновку, що листки непрацездатності, які були видані закладами охорони здоров'я на тимчасово окупованих і неконтрольованих територіях після 01.12.2014 р., не можуть бути підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності й пологах за рахунок коштів Фонду соцстраху.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»