Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління Державної фіскальної служби України у м. Києві в листі від 02.04.2015 p. № 5524/10/26-15-17-01-12 роз’яснила особливості оподаткування подарунків, що розповсюджуються під час проведення семінарів, податком на доходи фізичних осіб.

Зокрема, якщо під час проведення семінару здійснюється розповсюдження подарунків, а отримувачами подарунків є невизначене коло платників податку, то вартість такого товару не розглядається як дохід фізичних осіб і, відповідно, не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Водночас, якщо отримувачами подарунків є конкретні особи, вартість таких подарунків із урахуванням пп. 165.1.39 ПКУ є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб і оподатковується згідно зі чинним законодавством.

Таким чином, сума подарункових сертифікатів уключається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку лише у випадку, якщо вони носять індивідуальний (персональний) характер.

Одночасно податківці нагадали, що відповідно до пп. «б» п. 176.2 ПКУ вартість подарунків, отриманих платниками податку, відображається податковим агентом у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку та сум утриманого із них податку за формою № 1ДФ відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4. За ознакою «160» відображається вартість подарунків, яка надана в розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, і за ознакою «126» у разі перевищення такої суми.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»