Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 15.04.2015 р. № 548/10/24-13-17-02-17 податківці приділили увагу заповненню окремих рядків декларації із ПДВ.

Зокрема, під час заповнення декларації із ПДВ у рядку 11.1 відображають без ПДВ придбання товарів/послуг на території України, які призначені для господарської діяльності й для обкладених ПДВ операцій за ставкою 20%, 7% або 0%.

У рядку 11.2 показують вартість товарів/послуг, куплених на митній території України без ПДВ, якщо їх планують використовувати в пільгованих операціях, — звільнених від ПДВ або що не є об'єктом обкладання ПДВ.  

Назва рядка 11 свідчить про те, що тут потрібно показати в тому числі обсяги придбань у неплатників ПДВ, за послугами банку (без нарахування ПДВ) та інші придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) без ПДВ із метою їх використання в межах господарської діяльності. Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну України від 23.09.2014 р. № 966, жодних винятків стосовно цього не містить. Однак розшифровувати такі придбання в додатку Д5 не потрібно.

Рядок 14 заповнюється тільки платниками податку, які подають загальну декларацію із ПДВ, в якій відображаються розрахунки з бюджетом. У ньому показують придбання товарів/послуг, необоротних активів як на митній території України, так і їх імпорт, а також отримані послуги нерезидента, місце постачання яких на території України, за умови, що всі ці придбання непризначені для використання в господарській діяльності. За підрядками 14.1 та 14.2 такі операції розподіляють за принципом — куплені вони із ПДВ або без ПДВ. Додаток Д5 заповнюють тільки до рядка 14.1.    

Насамкінець контролери наголошують, що підставою для заповнення рядків 11.1, 11.2 та 14.2 є первинні документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-ХIV.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»