Новини публікуються мовою оригіналу

ПФУ на своєму сайті надав відповіді на актуальні запитання, з якими звертаються особи, вимушені переселитися з Донецької або Луганської областей.

Якщо пенсіонер виїхав до іншого регіону й уже отримує там пенсію, чи потрібно йому додатково надати до управління Пенсійного фонду довідку про взяття на облік як особи, яка переміщується із тимчасово окупованої території України чи району проведення антитерористичної операції?

 Такий пенсіонер має обов’язково звернутися до територіального органу соціального захисту населення й отримати довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, видану відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 р. № 509.

Яким чином буде проведено виплату пенсії за період до місяця взяття на облік пенсіонера за місцем фактичного перебування (проживання)?

 За даними електронної пенсійної справи, виплата пенсії провадиться з місяця, наступного за місяцем припинення її виплати за попереднім місцем проживання.

Чи можливе переведення пенсійної справи пенсіонера в разі звернення його родичів?

 Ні, заява про запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Який порядок виплати допомоги на поховання пенсіонерів, які перебували на обліку в управліннях Пенсійного фонду України на тимчасово окупованій території України чи в районі проведення антитерористичної операції?

У разі якщо померлий пенсіонер на час смерті не перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України на підконтрольній території, виплату допомоги на поховання й недоотриманої пенсії померлого здійснює управління Пенсійного фонду України на території, контрольованій українською владою, до якого звернулись особи, які мають право на отримання цих виплат відповідно до законодавства.

Таким особам необхідно подати відповідну заяву разом із витягом із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, а також довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, яка видається згідно із постановою КМУ від 01.10.2014 р. № 509.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»