Нормотворці з Мінфіну взяли посилений курс на зближення національних засад складання фінансової звітності з правилами, зафіксованими в МСФЗ. Черговим підтвердженням цього стало прийняття НП(С)БО 2. Тож сьогодні, з моменту офіційного опублікування, порядок складання консолідованої фінансової звітності буде підпорядковано саме нормам НП(С)БО 2.

Однак втішає те, що нововведень не так і багато, хоч деякі з них доволі революційні. Сфера дії НП(С)БО 2 поширюється на групу юросіб, яка складається з материнського (холдингового) підприємства та дочірніх підприємств. Водночас, як і раніше, виключення становлять групи підприємств, які складають фінзвітність за МСФЗ, та групи, у яких материнське (холдингове) підприємство звітує за МСФЗ. Детальніше про те, як скласти нову консолідовану фінзвітність, читайте в матеріалі «Консолідована фінансова звітність: новий «посібник» для застосування» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 79.

Нагадаємо: П(С)БО 20 «Консолідована фінансова звітність» втратило чинність, забравши із собою низку попередніх положень.

НП(С)БО 2 «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 2 «Консолідована фінансова звітність».

Набрало чинності.
Опубліковане в «Офіційному віснику України» № 62 за 23.08.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»