Досить зручний висновок зробила Нацкомісія у своєму листі. Буквальне його тлумачення може позбавити багатьох споживачів права на оплату спожитого газу за нижчими цінами, а газконтори — отримати додаткові гроші.

Отже, договір про надання населенню послуг із газопостачання укладається з безпосереднім власником (або користувачем) квартири, житлового будинку й т.д.

Якщо такий будинок чи квартира споживача газу перебуває у власності (користуванні) кількох осіб, тоді укладається один договір з одним із співвласників (користувачів), проте за умови письмової згоди всіх інших співвласників (користувачів). Відмітка про згоду вказується в самому договорі.

Тому у випадку коли будинок перебуває в спільній частковій власності, газопостачання здійснюється на підставі договору, укладеному з одним із співвласників вказаного будинку. Інший співвласник, а також особи, зареєстровані в цьому будинку, споживатимуть природний газ на підставі договору, укладеного між газопостачальним підприємством та одним із співвласників.

Водночас у листі наголошується, що ведення саме відокремленого обліку природного газу при спільній частковій власності можливе за умови присвоєння різних поштових адрес виділеним у натурі часткам співвласників, які будуть забезпечені окремим обліком природного газу.

Хоча варто зазначити, що ключовим є споживач, а не його окрема адреса, якщо вже звертатися до Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою КМУ від 09.12.1999 р. № 2246. Однак цей лист більше пояснює неможливість окремого обліку за різними об’єктами споживання в одного споживача, приміром, плита окремо від котла.

Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 31.07.2013 р. № 5256/16/47-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»