Кабінет Міністрів на своєму засіданні вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у Держбюджеті для надання підтримки фермерським господарствам. Відповідно до змін, держпідтримка надаватиметься фермерським господарствам, виходячи з даних про обсяг виробленої ними сільгосппродукції за останні три роки, що передують звітному року. Як пояснюють експерти Мінагрополітики, таке нововведення пов’язане з необхідністю прискорення процесу надання фінансової допомоги фермерам.

Чинний же порядок передбачає, що розподіл фінансових коштів, які виділяються й Держбюджету для надання підтримки фермерським господарствам, здійснюється з урахуванням обсягу виробленої ними сільгосппродукції за попередні три роки згідно із статзвітністю. Проте дані Державної служби статистики України про обсяг виробництва фермерськими господарствами сільгосппродукції за попередній рік оголошуються лише наприкінці травня. Природно, це призводить до істотної затримки розподілу бюджетних коштів.

Нагадаємо: на сьогодні державна підтримка фермерських господарств здійснюється переважно через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, який є державною бюджетною установою та виконує функції з реалізації державної політики щодо фінансової підтримки становлення й розвитку фермерських господарств.

Фінансова підтримка надається для виробництва, переробки та збуту виробленої продукції, для придбання техніки, обладнання, поновлення обігових коштів, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва й реконструкції виробничих і невиробничих приміщень, у тому числі житлових (загальною площею не більше ніж 125 кв. м), для закладання багаторічних насаджень, розвитку кредитної й обслуговуючої кооперації, у тому числі для сплати пайових внесків до пайових фондів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, утворених фермерськими господарствами самостійно або разом із членами особистих селянських господарств зрошення та меліорації земель.

Фінансова підтримка на конкурсних засадах надається на поворотній основі (на термін до 5 років) у розмірі, що не перевищує 250 тис. грн.

У рамках підтримки новостворюваних фермерських господарств передбачена фінансова допомога на безповоротній основі для компенсації витрат, пов’язаних із придбанням першого трактора, комбайна, вантажного автомобіля. Фінансова підтримка протягом бюджетного року надається фермерському господарству в розмірі 30%, але не більше ніж 150 тис. грн за одиницю техніки.

Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»