Наразі законодавчо за Міністерством закріплено функції, права, обов’язки та повноваження щодо адміністрування ЄСВ. Тож на виконання ст. 24 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) Міндоходів підготував відповідний проект наказу «Про затвердження Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати».

Варто зауважити, що пропонований до розгляду проект наказу нічим не відрізняється від діючої на сьогодні постанови Правління ПФУ від 27.09.2010 р. № 21-3.

Так, згідно з проектом банки й надалі прийматимуть від платників ЄСВ грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується ЄСВ, і здійснюватимуть видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум ЄСВ. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в розрахункових документах.

В іншому випадку якщо сума ЄСВ менша ніж 1/3, банки прийматимуть від платників ЄСВ розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника ЄСВ.

Ознайомитися з проектом Порядку можна на офіційному сайті Міндоходів.

За матеріалами офіційного сайта Міндоходів

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»