Новини публікуються мовою оригіналу

Спеціалісти Держпідприємництва в листі від 17.10.2014 р. № 8361 надали відповідь на запитання, яке цікавить багатьох спеціалістів: чи може керівник підприємства під час відпустки чи в період тимчасової непрацездатності й інший неробочий час виконувати свої посадові обов'язки?

Відповідно до ч. 4 ст. 57 ГКУ, Cтатут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету та предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу й інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління та контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Тобто керівник підприємства є виконавчим органом управління юридичної особи, який діє на підставі Статуту, й повноваження його припиняються у спосіб, визначений у Статуті. Із часу його призначення (обрання) на посаду й до звільнення з неї його службові повноваження не припиняються. Факт надання відпустки керівнику, крім випадку, коли його повноваження передаються іншому працівникові в порядку тимчасового заміщення, не припиняє його посадових повноважень.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»