Головне управління Міндоходів у м. Києві нагадує, що з 1 вересня 2013 року для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва запроваджено марки акцизного податку нового зразка.

Згідно з нормами законодавства, раніше закуплені марки акцизного податку попереднього зразка можуть застосовуватися платником для маркування вироблених, увезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів протягом 12 місяців із дати запровадження марок нового зразка. Алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані марками попереднього зразка, також можуть перебувати в обігу впродовж року, після чого на алкогольних напоях акцизні марки підлягають обміну на нові, а тютюнові вироби після спливання цього терміну вважаються немаркованими. Заміна залишків раніше закуплених марок акцизного податку попереднього зразка проводиться безкоштовно.

Водночас слід зазначити, що імпортування та подальша реалізація алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку попереднього зразка, можуть здійснюватися протягом 12 місяців із дати запровадження марок нового зразка незалежно від дати експортування акцизної марки іноземному виробнику та дати розливу продукції.

У зв’язку з уведенням марок акцизного податку нового зразка територіальними органами ГУ Міндоходів у м. Києві буде проведено інвентаризацію залишків марок акцизного податку попереднього зразка на підприємствах-виробниках (імпортерах) міста Києва, кількість яких наразі становить 52 підприємства.

Раніше ми писали про те, що введення нових акцизних марок відтермінували на 1 вересня, і описували їхній зовнішній вигляд.

За інформацією офіційного порталу територіального органу Міндоходів у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»