Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 22.05.2015 р. № 7551/0/14-15/13 міністерство вказує, що відповідно до Порядку № 105 виплату працівникам середнього заробітку здійснюватиме підприємство. Компенсація підприємствам витрат на виплату середнього заробітку працівникам здійснюватиметься Міністерством соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі обласним департаментам соціального захисту, які, своєю чергою, перераховуватимуть їх в районні (міські) управління, а вони — підприємствам.

Звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам підприємство подає за кожний місяць окремо, починаючи з січня 2015 року.

Від редакції!

Однак ДФС має іншу позицію стосовно цього. ДФС визнає, що компенсаційні виплати та середній заробіток — це різні види доходів, які відображаються у формі № 1ДФ під різними ознаками доходу: компенсаційні виплати — з ознакою доходу «128», а середній заробіток — «101». Так от, перша виплата звільнена від обкладення ПДФО, а друга — ні. Так само і з нарахуванням ЄСВ: для компенсаційних виплат відведено категорію застрахованої особи — «48» (ЄСВ не нараховується й не утримується), а для середнього заробітку — «47» (ЄСВ нараховується й утримується).

Про це ми згадували в матеріалі «Компенсаційні виплати та середній заробіток мобілізованим — із березня 2015 року різні види доходів».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»