Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу ЗСУ в листі від 07.02.2015 р. № 322/2/964 пояснило окремі нюанси організації ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників та відповідальність за порушення такого обліку.

Стосовно створення списків військовозобов'язаних і призовників

Усі органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та навчальні заклади повинні заповнювати, вести й надавати до відповідних військових комісаріатів три списки військовозобов'язаних, а саме на: військовозобов'язаних рядового, сержантського та старшинського складу; офіцерів запасу та призовників.

Стосовно виконання обов'язків керівниками для забезпечення явки підпорядкованих працівників до військових комісаріатів

Керівники підприємств зобов'язані забезпечувати своєчасне прибуття працівників за викликом військового комісаріату, а також постійно здійснювати контроль за дотриманням працівниками правил військового обліку.

Приблизний алгоритм дій керівника може бути таким:

  • з отриманням розпорядження військового комісаріату про виклик працівників необхідно видати наказ керівника про направлення військовозобов'язаних до військового комісаріату із зазначенням строку прибуття та призначенням старшого від підприємства;
  • довести зазначений наказ до військовозобов'язаних;
  • у разі невиконання військовозобов'язаними вимог наказу й неприбуття до військового комісаріату письмово повідомити про порушників правил військового обліку військового комісара, а також направити повідомлення до органів внутрішніх справ про доставку до військового комісаріату військовозобов'язаних, які ухиляються від виконання військового обов'язку в запасі.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»