Новини публікуються мовою оригіналу

Держава надала можливість батькам студентів, які отримують зарплати і сплачують податок на доходи фізичних осіб та внески на загальнодержавне обов’язкове пенсійне страхування, відшкодовувати частину понесених витрат на навчання.

Загалом, із початку року до ДПІ у Київському районі м. Одеси подали декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки за витрати, здійснені протягом 2014 року, 275 фізичних осіб. Про це повідомляє начальник відділу доходів і зборів із фізичних осіб Ольга Шведчикова.

Посадовець нагадує, що на таку компенсацію можуть претендувати як батьки чи опікуни студента, так і сам студент у випадку, якщо він протягом минулого року водночас навчався, працював і отримував заробітну плату. Право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року зазначені особи мають за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання.

Для цього потрібно зібрати такі документи: довідку про доходи з місця роботи, договір із навчальним закладом, квитанції про сплату за навчання, паспорт, ідентифікаційний номер.

Зазначений пакет документів надати до Центру обслуговування платників ДПІ у Київському районі (адреса: м. Одеса, пр-т Академіка Глушка, 17/2) до кінця 2015 року.

Варто нагадати, що платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, має право скористатися податковою знижкою на навчання. Водночас Податковим кодексом України не передбачено права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти.

І головне! Не проґавте таку можливість, адже компенсація податкової знижки не переноситься на наступний 2016 рік. Це можна зробити лише в поточному 2015 році.

Сектор комунікацій ДПІ у Київському районі м. Одеси

Головного управління ДФС в Одеській області

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»