Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС на своєму веб-сайті роз’яснила питання добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Чи може особа, якій не вистачає до страхового стажу декілька місяців, укласти на період менше одного року договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата?

Особа, якій не вистачає до страхового стажу декількох місяців, може укласти договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата ЄВ за попередні періоди з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року, у яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на будь-який період, але не менше одного місяця.

Однак сума сплаченого ЄВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок і більшою за суму ЄВ, обчисленого виходячи із максимальної величини бази нарахування ЄВ, установлених на дату укладення договору.

Чи підлягають поверненню сплачені суми ЄВ у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь?

Сплачені суми ЄВ у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь поверненню не підлягають, при цьому період, за який сплачено ЄВ, ураховується до страхового стажу лише за умови подання звіту.

Чи має право ФО у зв’язку із працевлаштуванням розірвати протягом першого року укладений договір про добровільну участь у сплаті ЄВ, строк дії якого не минув?

Розірвати договір достроково, упродовж першого року дії, може лише територіальний орган за умови набуття застрахованою особою зобов’язань щодо участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (працевлаштування).

Чи повинна сплачувати ЄВ ФОП на загальній системі оподаткування, яка не отримує доходу, але при цьому уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?

ФОП на загальній системі оподаткування, яка не отримує доходу, але при цьому уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, зобов’язана щомісяця сплачувати ЄВ у розмірі 36,6% або 36,21%, 38,11%.

При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»