Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 301.04.01 системи «ЗІР» надала відповідь на запитання: як здійснити перерахунок ЄСВ у разі зміни класу професійного ризику виробництва в середині року?

У разі зміни класу професійного ризику виробництва в середині року платник здійснює перерахунок ЄСВ за період із 1 січня поточного року до дати встановлення нового класу професійного ризику.

Згідно із п. 9 р. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449, у разі зміни в установленому законодавством порядку класу професійного ризику виробництва платник за період із дати встановлення нового класу професійного ризику й розміру ЄСВ самостійно здійснює перерахунок ЄСВ.

Самостійно обчислену суму в результаті перерахунку (різниця між нарахованою сумою ЄСВ за розміром, установленим раніше, та нарахованою сумою єдиного внеску за встановленим розміром за зазначений період) платник відображає у звіті про нараховані суми ЄСВ, який подається ним за звітний період.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»