Новини публікуються мовою оригіналу

МОЗ у листі від 03.02.2015 р. № 05.01-10-Д1/134-15/3032 наголошує, що картки-розкладки на страви для харчування в інтернатних закладах повинні відповідати нормам харчування, затвердженим постановою КМУ «Про затвердження натуральних добових норм харчування в інтернатних установах, навчальних та санаторних закладах сфери управління Міністерства соціальної політики» від 13.03.2002 р. № 324. Під час підготовки зазначених карток-розкладок використовують будь-які збірники, довідники, рецептури чи самостійно розробляють картки-розкладки, які набором продуктів відповідають зазначеним вище нормам харчування.

Нині в господарській діяльності підприємств ресторанного господарства можуть застосовуватися:

  • Збірник рецептур національних страв та кулінарних виробів для підприємств громадського харчування (наказ МЗЕЗторгу від 06.07.1999 р. № 484);
  • Сборник рецептур блюд и кулинарных изделий для предприятий общественного питания (приказ Министерства торговли СССР от 12.12.1980 г. № 310);
  • Сборник рецептур блюд для питания школьников (приказ Министерства торговли УССР от 24.12.1985 г. № 341);
  • Сборник рецептур блюд диетического питания для предприятий общественного питания (письмо Министерства торговли СССР от 10.07.1987 г. № 0132-75);
  • Сборник рецептур на торты, пирожные, кексы и рулеты (М., Пищепром, 1978, ч. I, II, III);
  • Сборник рецептур мучных кондитерских и булочных изделий для предприятий общественного питания (письмо Министерства торговли СССР от 30.12.1983 г. № 0176-75):
  • інші збірники за умови, що вони не суперечать Конституції та законам України.

Суб'єкти господарської діяльності під час користування збірниками рецептур страв і кулінарних виробів мають право заміняти (виключати) у рецептурах відсутні види продовольчої сировини та харчових продуктів (окрім основних складників страви) або додатково включати їх у необхідних кількостях, не погіршуючи смакових властивостей страв (виробів), при цьому не допускати порушення Санітарних правил, технологічного режиму виробництва продукції, погіршення споживних властивостей та якості страв (виробів). Зміни до рецептур в обов'язковому порядку вносяться до технологічних і калькуляційних карт.

Суб'єкти господарської діяльності можуть самостійно розробляти й затверджувати фірмові страви та вироби з урахуванням вимог нормативно-правових актів.

Під час розробки технологічної документації на фірмові страви, кулінарні та борошняні кондитерські вироби суб'єкт господарювання повинен провести лабораторні дослідження продукції за бактеріологічними показниками в установах санітарно-епідеміологічної служби чи в інших лабораторіях, атестованих МОЗ на право проведення таких досліджень.

Розроблені технологічні карти на фірмові страви або кулінарні вироби погоджуються з територіальною санітарно-епідеміологічною службою та затверджуються керівником суб'єкта господарювання у сфері ресторанного господарства.

На  цьому акцентувало увагу Мінекономрозвитку в листі від 29.01.2015 р. № 3501-04/2797-07.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»