Новини публікуються мовою оригіналу

Державна фіскальна служба України в підкатегорії 301.09 «ЗІР» повідомила: страхувальник, який своєчасно не нарахував єдиний внесок до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, і зробив донарахування за попередній період, несе фінансову й адміністративну відповідальність згідно із чинним законодавством.

Зокрема, відповідно до п. 3 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (даліЗакон № 2464), за донарахування фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску. Підставою для прийняття такого рішення є акт (документальної або камеральної перевірки) фіскального органу (крім коригувань по тимчасовій втраті працездатності).

Окрім того, згідно зі ст. 26 Закону № 2464-VI та ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення, посадові особи підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичні особи — підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, несуть відповідальність за порушення порядку нарахування єдиного внеску. Такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу — підприємця або осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, учинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу — підприємця або осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів громадян.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»