Новини публікуються мовою оригіналу

Фонд соцстраху з тимчасової втрати працездатності в листі від 02.06.2015 р. № 24-17-923 повідомляє: Законом України від 28.12.2014 р. № 77 (даліЗакон № 77) у новій редакції викладено Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (даліЗакон № 1105).

До завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соцстраху України, виконання функцій та завдань, передбачених Законом, забезпечують виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань та Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності. Водночас нормативно-правові й розпорядчі акти Фондів соцстраху від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань та Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності діють до затвердження відповідних рішень Фондом. Тобто органи Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності протягом цього часу діють у межах Закону № 1105 і на підставі чинних нормативно-правових актів Фонду.

Відповідно до п. 5. ч. 1 ст. 10 Закону № 1105, Фонд має право на накладання і стягування фінансових санкцій та адміністративних штрафів, передбачених законом за порушення вимог цього Закону. Таким чином, до завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соцстраху, Фонд соцстраху з тимчасової втрати працездатності виконує функції та завдання, передбачені Законом № 1105.

Статтею 1655 КпАП передбачено, що порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами, які використовують найману працю, порядку використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування, несвоєчасне чи неповне їх повернення, несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності про використання страхових коштів, тягнуть за собою накладення відповідного штрафу.

Провадження в справах про адмінправопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення. З 1 квітня 2015 року ст. 24410 КпАП викладена в новій редакції, зокрема: «Органи Фонду соціального страхування України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про загальнообов'язкове державне соцстрахування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (ст. 1655), про загальнообов'язкове державне соцстрахування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (ст. 1655), а також перешкоджанням уповноваженим особам органів Фонду соцстраху у здійсненні перевірок (ст. 18823).

Від імені Фонду соцстраху розглядати справи про адмінправопорушення й накладати стягнення мають право керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду та їх заступники».

Тож із 1 квітня 2015 року робочі органи Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення в рамках Закону № 1105 від імені Фонду соціального страхування України та застосовувати адміністративні штрафи, передбачені ст.ст. 165 та 18823 КпАП. Цим правом відповідно до Закону № 1105 наділено Фонд соцстраху з тимчасової втрати працездатності до завершення в установленому порядку заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України. 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»