Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 103.07 «ЗІР» надала відповідь на запитання: чи потрібно здійснювати перерахунок ПДФО за попередні періоди (січень – лютий 2015 року) із середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у зв’язку з набранням чинності порядку виплати компенсації?

Роботодавець у разі отримання компенсаційних виплат із бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які виплачуються таким роботодавцем, має право здійснити перерахунок податку на доходи фізичних осіб із середнього заробітку вказаної категорії осіб за період січень – лютий 2015 року.

Податківці це пояснюють тим, що роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період й у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги (пп. 169.4.3 ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»