Новини публікуються мовою оригіналу

Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення ФСС із ТВП повідомила, що Мінсоцполітики надало роз’яснення (лист від 21.05.2015 р. № 319/18/99-15) стосовно обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності демобілізованій застрахованій особі.

Згідно зі ст. 119 КЗпП, за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більш як один рік, зберігаються місце роботи, посада й компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форм власності.

Виплати за період, коли особа не працювала й за нею зберігався середній заробіток, не включаються до розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Ураховуючи викладене, у разі відсутності в розрахунковому періоді в демобілізованої застрахованої особи заробітної плати для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності може бути застосовано п. 10 Порядку № 1266, відповідно до якого середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), установленої працівникові на момент настання страхового випадку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»