Новини публікуються мовою оригіналу

Уряд своєю постановою (від 04.06.2015 р. № 361) уніс зміни до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки (у додаток до постанови КМУ від 29.02.2012 р. № 306).

Тож до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб’єкти:

1) які провадять діяльність на території та/або в приміщеннях, що належать їм на праві власності, володіння, користування:

 • об’єктів підвищеної небезпеки та об’єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
 • промислових, складських будівель (споруд), зовнішніх установок, які за вибухопожежною небезпекою належать до категорії «А» або «Б»;
 • промислових, складських будівель (споруд), зовнішніх установок, які за пожежною небезпекою належать до категорії «В», площею:

- 500 кв. метрів і більше — для промислових будівель (споруд), зовнішніх установок;

- 1000 кв. метрів і більше — для складських будівель (споруд);

 • об’єктів, на яких передбачено перебування 50 або більше осіб, що мають хоча б одну з таких ознак:

- розташовані на підвальних і/або підземних поверхах;

- працюють у нічний час (із 23 по 7 годину);

 • об’єктів, на яких передбачено перебування 100 або більше осіб;
 • об’єктів, які є будинками та/або спорудами з умовною висотою понад 47 метрів;
 • об’єктів, які є пам’яткою архітектури та/або історії національного значення;

2) які провадять діяльність із будівництва об’єктів IV–V категорії складності;

3) які відповідно до одержаної ліцензії мають право надавати послуги й виконувати роботи протипожежного призначення на території та/або у приміщеннях, які належать суб’єктам господарювання з високим ступенем ризику;

4) які є державною, регіональною, комунальною, об’єктовою аварійно-рятувальною службою, а також аварійно-рятувальною службою громадської організації.

До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб’єкти:

1) які провадять діяльність на території та/або у приміщеннях, що належать їм на праві власності, володіння, користування:

 • потенційно небезпечних об’єктів;
 • промислових, складських будівель (споруд), зовнішніх установок, які за пожежною небезпекою належать до категорії «В», площею:

- від 0 до 500 кв. метрів — для промислових будівель (споруд), зовнішніх установок;

- від 0 до 1000 кв. метрів — для складських будівель (споруд);

 • об’єктів, які розташовані на підвальних та/або підземних поверхах, у приміщеннях, спорудах, в яких передбачено перебування від п’яти до 50 осіб;
 • об’єктів, у яких передбачено перебування від 50 до 100 осіб, що не належать до групи з високим ступенем ризику;
 • об’єктів, які є будинками та/або спорудами з умовною висотою від 26,5 до 47 метрів включно;
 • об’єктів, які є пам’яткою архітектури та/або історії місцевого значення;

2) які провадять діяльність:

 • із будівництва об’єктів I і II категорії складності, площа яких перевищує 300 кв. метрів (у тому числі — вбудовані в будівлі), окрім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, індивідуальних гаражів;
 • із будівництва об’єктів III категорії складності;

3) які відповідно до одержаної ліцензії мають право надавати послуги й виконувати роботи протипожежного призначення на території та/або в приміщеннях, окрім тих, які належать суб’єктам господарювання з високим ступенем ризику.

До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб’єкти, що не належать до суб’єктів господарювання з високим і середнім ступенем ризику, а також суб’єкти, що мають сертифікати на систему управління якістю, яка відповідає вимогам нормативних документів у галузі пожежної безпеки, що регламентують порядок проектування, монтажу й технічного обслуговування систем протипожежного захисту, і загальним вимогам ДСТУ ISO 9001:2009 «Системи управління якістю. Вимоги» (ISO 9001-2008, IDT).

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»