Новини публікуються мовою оригіналу

Податківці в підкатегорії 108.01.02 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР» роз’яснили, чи включається до складу доходу юрособи — платника єдиного податку третьої групи, що ліквідується, сума кредиторської заборгованості, за якою не сплив строк позовної давності.

Так, відповідно до ст. 112 ЦКУ, вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, установленого ліквідаційною комісією для їх пред’явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.

Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну чи часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.

Згідно із п. 292.3 ПКУ, до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно із письмовими договорами дарування й іншими письмовими договорами, укладеними відповідно до законодавства, за якими не передбачено грошової чи іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання й використані ним.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період уключається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Таким чином, податківці дійшли висновку, що сума кредиторської заборгованості, за якою не сплив строк позовної давності та яка у зв’язку з ліквідацією юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи вже не надійде кредиторам, уключається до бази оподаткування єдиним податком.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»