Міністерство доходів і зборів України домовилося із Федеральною митною службою Росії про скасування додаткових процедур контролю під час перетину кордону українськими товарами та відновлення штатного порядку оформлення вантажів.

Такий позитивний результат став можливим завдяки зусиллям делегації Міністерства доходів і зборів України, якій вдалося досягти принципових домовленостей із російськими партнерами про активізацію обміну інформацією між митними органами обох країн. Тепер це є головним інструментом урегулювання та запобігання труднощам під час митного контролю на українсько-російському кордоні. Зокрема регулярно проводитимуться міжурядові двосторонні консультації та буде вироблено спільні підходи під час вирішення проблем, які зачіпають інтереси українських і російських компаній.

Головна мета, яку переслідують керівники України та Росії, — це повернення позитивної динаміки двостороннього товарообігу, який дещо пригальмував останнім часом через світову фінансову кризу.

Для української економіки це важливо. Тому що Росія є одним із основних зовнішньоторговельних партнерів України. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі товарообіг між країнами в 2012 році сягнув 45,5 млрд дол., що є досить успішним показником. Адже, незважаючи на кризу в світовій економіці, за останні роки відносини між Україною та Росією значно покращилися, економічні зв’язки зміцнилися завдяки розвитку співпраці на політичному й економічному рівнях, а також активізації політичних відносин. До того ж не лише Україна в ключових галузях залежить від Росії, але й російські підприємства в енергетиці, транспорті, авіації залежать від України.

Щоправда, урядовці не розшифрували термін «позитивна динаміка» і для кого ж вона буде в позитиві.

Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»