Держпідприємництва погодило проект постанови, яким затверджуються критерії розподілу суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, за ступенями ризику, а також визначається періодичність проведення органом контролю планових перевірок серед таких суб’єктів.

Цей проект постанови КМУ «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності зі здійснення операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням (крім видобутку) і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною пробірною службою» розроблено з метою:

  • об’єктивного розгляду суб’єктів господарювання окремо за кожним критерієм;
  • поширення критеріїв на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і камінням, включаючи й тих, які тільки розпочали таку діяльність, та на промислові підприємства, навчальні або науково-дослідні установи. Оскільки останнє не передбачено чинною постановою КМУ від 16.10.2008 р. № 909.

 Відповідно до зазначеного проекту нормативного акта, належність суб’єкта господарювання до одного із трьох ступенів ризику — високого, середнього або незначного, оцінюється за такими критеріями:

  • строком провадження господарської діяльності;
  • видами дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, що використовуються у діяльності;
  • обсягами операцій;
  • кількістю пунктів продажу ювелірних та/або побутових виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • наявністю порушень вимог законодавства щодо господарської діяльності зі здійснення операцій, які виявлені під час попередніх заходів державного нагляду (контролю).

 Такий розподіл дасть змогу підприємцям чітко зрозуміти, до якого ступеня ризику належить діяльність, що ними провадиться.

За інформацією офіційного сайта Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»