Міністерство доходів і зборів затвердило Правила поведінки, яких мають дотримуватися його посадові особи під час виконання службових повноважень і в позаробочий час.

Зокрема правилами визначено, що посадові особи органів Міндоходів зобов’язані поважати честь і гідність будь-якої людини, її ділову репутацію, не проявляти свавілля або байдужість до правомірних вимог громадян, їх об’єднань, а також юридичних осіб, не допускати дискримінації одних осіб шляхом надання іншим непередбачених законодавством пільг або переваг.

Посадовим особам органів Міндоходів забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати дарунки (пожертви) від фізичних або юридичних осіб: 

  • за рішення, дії чи бездіяльність в інтересах дарувальника, що приймаються, вчиняються як безпосередньо такою особою, так і за її сприяння іншими посадовими особами та органами;
  • якщо особа, яка дарує (здійснює) дарунок (пожертву), перебуває в підпорядкуванні такої особи.

У разі якщо на адресу посадової особи все ж надійшла пропозиція щодо неправомірної вигоди або дарунка (пожертви), вона повинна: 

  • відмовитися від такої пропозиції;
  • за можливості ідентифікувати особу, яка зробила таку пропозицію;
  • залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа колег;
  • письмово повідомити про таку пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або одного з визначених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Посадові особи органів Міндоходів можуть приймати лише дарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність і пожертви, якщо вартість таких подарунків (пожертв) не перевищує 50% мінімальної зарплати, встановленої на день прийняття дарунка (пожертви), а сукупна вартість таких дарунків (пожертв), отриманих з одного джерела протягом року — однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року.

Крім того, Правилами визначено, що навіть у неробочий час посадові особи органів Міндоходів не повинні зловживати алкогольними напоями, вживати психотропні або наркотичні речовини (крім випадків, коли це необхідно у лікувальних цілях).

Наказ Міндоходів «Про затвердження Правил поведінки посадових осіб Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів» від 15.08.2013 р. №357.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»