Спільним листом Мінсоцполітики та Державний центр зайнятості повідомили, що суб’єкти малого підприємництва, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них безробітних на 2 роки, можуть протягом року отримувати щомісячну компенсацію в розмірі єдиного внеску. До того ж зазначені працівники не можуть бути звільнені з ініціативи роботодавця та за згодою сторін.

Такий механізм компенсації працює також і для фізосіб-роботодавців, адже Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 15.04.2013 р. № 347, поширюється на роботодавців, визначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, відтак і на фізосіб-підприємців.

Нагадаємо! Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце за направленням територіального органу центру зайнятості зареєстрованих безробітних із таких категорій громадян:

1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

2) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

3) молодь, яка вперше приймається на роботу;

4) особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

5) інваліди, які не досягли пенсійного віку;

6) один із батьків або особа, яка їх замінює і:

  • має на утриманні дітей віком до 6 років;
  • виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
  • утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності).

Лист Мінсоцполітики, Державної служби зайнятості від 20.06.2013 р. № Д4-01-3626/0/6-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»