Допомога на оздоровлення передбачена для медичних і фармацевтичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я в розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки. До того ж виплата такої допомоги є  обов’язковою.

У листі Мінсоцполітики зазначило, хто саме належить до медичних і фармацевтичних працівників. Тож право на допомогу на оздоровлення мають:

  • особи, які допущені до медичної та фармацевтичної діяльності;
  • професіонали з повною вищою медичною та фармацевтичною освітою й фахівці з базовою та неповною вищою медичною й фармацевтичною освітою, які закінчили вищі заклади медичної та фармацевтичної освіти;
  • особи, що займають посади лікарів і середнього медичного персоналу з повною вищою та неповною вищою (немедичною) освітою, які, зокрема, закінчили вищий навчальний заклад за спеціальностями: «Біологія», «Фармація», «Хімія», «Хімія-фармація», «Біохімія», пройшли спеціальну підготовку й отримали звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності або мають сертифікат, що дає право обіймати посаду лікаря-спеціаліста,
  • особи, що працюють на посадах лікарів-лаборантів, у т.ч. на посаді завідувача лабораторією, за наявності стажу роботи на посаді лікаря-лаборанта не менше ніж 5 років.

Водночас у листі зазначено, що керівникам бюджетних установ, закладів та організацій надано право в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисах, надавати працівникам матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання.

Лист Мінсоцполітики від 24.04.2013 р. № 4566/0/14-13/13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»