Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.08 «ЗІР» відповіла на запитання: Як платник податків може повернути на поточний банківський рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ?

 У разі якщо на дату подання декларації з ПДВ сума коштів на електронному ПДВ-рахунку перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, платник податку має право подати у складі такої декларації відповідну заяву (Додаток 4). Згідно із заявою, помилково та/або надміру перераховані кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок платника податку в сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу із ПДВ і суму узгоджених податкових зобов’язань із ПДВ.

Після того, щоб перерахувати кошти платнику податку, ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначає найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, суму податку, що підлягає перерахуванню до бюджету чи на поточний рахунок платника податку, і реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви).

Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, установленого ПКУ для самостійної сплати платником ПДВ сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.

Наостанок зауважимо, що Додаток 4 дозволено подавати лише до декларації 0110.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»