Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві вважає, що фізособи-підприємці — платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють перевезення пасажирів, під час розрахунків готівкою зобов’язані з 01.07.2015 р. (третя група) і з 01.01.2016 р. (друга група) застосовувати належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій із роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання цих операцій, окрім випадків, передбачених п. 4 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (даліЗакон).

Обґрунтування досить просте: згідно із п. 296.10 ПКУ, платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи — підприємці) груп під час здійснення діяльності на ринках, продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Водночас в абз. 5 п. 1 р. II «Перехідних положень» Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» указано, що платники єдиного податку третьої групи з 01.07.2015 р. та платники єдиного податку другої групи з 01.01.2016 р. мають застосовувати РРО.

Відповідно до ст. 3 Закону, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку й переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1 ст. 3 Закону), видавати особі, яка отримує чи повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї (разом із тими, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет), під час отримання товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2 ст. 3 Закону).

Статтею 2 Закону визначено, що розрахунковий документ — документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Згідно із п. 4 ст. 9 Закону, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (окрім приміського) й авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів і на автомобільному транспорті із видачею талонів, квитанцій, квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також під час продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється в режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, і квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

Щоправда, податківці не роз’яснили, як же наразі перевізники мають змогу не використовувати РРО, і не розглянули питання, чи не підійде цей спосіб загаданим вище єдинникам.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»