Кабмін затвердив у новій редакції Порядок визначення товарів, що ввозяться на митну територію України для використання у промисловому виробництві моторних транспортних засобів.

Поштовхом для прийняття цього нормативного документа, скоріше за все, стало запровадження утилізаційного податку з 01.09.2013 р., адже згідно зі ст. 240.6.5 ПКУ в редакції Закону № 422-VII від сплати податку звільняються особи, які взяли на себе зобов’язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів і здійснюють (у тому числі) промислове складання транспортних засобів із використанням кузовів товарної категорії 8707 10 10 та товарної підкатегорії 8707 90 10 00 відповдно до УКТ ЗЕД, увезених на митну територію України «для промислового складання». Новий Порядок якраз і встановлює процедуру визначення таких товарів.

Ним, зокрема, передбачено перелік документів, які підприємство, що здійснює промислове виробництво (промислове складання) автівок, повинно подати до Мінпромполітики для ввезення на митну територію України товарів, що використовуються в такому виробництві.

Перелік товарів, у тому числі кузовів (за наявності), затверджується строком не більше ніж на рік. Міндоходів у тижневий строк надсилає його митним органам для використання під час митного оформлення відповідних товарів.

Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку визначення товарів, що ввозяться на митну територію України для використання у промисловому виробництві моторних транспортних засобів» від 11.07.2013 р. № 542.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Станом на 19.08.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»