Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.19 «ЗІР» відповіла на запитання: Чи вважається дійсною податкова накладна, складена за формою, яка не є чинною на дату складання, або за формою, в якій не враховано зміни, що набрали чинності, у т.ч. — якщо таку накладну зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних, і чи можливо виправити таку помилку?

Податкові накладні, складені й зареєстровані в ЄРПН за формою, затвердженою наказом № 957 у редакції наказу Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1129 (без урахування змін, унесених наказом Мінфіну від 30.01.2015 р. № 13), не вважаються складеними з порушенням порядку їх заповнення. Однак за умови, якщо були дотримані інші вимоги стосовно складання податкових накладних.

Таку позицію контролери аргументують тим, що наказом Мінфіну від 30.01.2015 р. № 13 унесені технічні зміни до форми податкової накладної, затвердженої наказом № 957. Зокрема, із форми накладної були виключені слова «і включені до реєстру виданих та отриманих податкових накладних».

Указані зміни зумовлені скасуванням необхідності ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання копії записів у таких реєстрах до контролюючих органів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»