Новини публікуються мовою оригіналу

КСУ рішенням від 26.05.2015 р. у справі № 1-11/2015 дійшов висновку, що положення ч. 1 ст. 276 КпАП, яке передбачає, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення», в аспекті порушеного в конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органа, уповноваженого законом розглядати справу про адмінправопорушення.

Тобто справи про перевищення водіями транспортних засобів установлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху тощо не можна розглядати одразу після складання протоколу про адміністративне правопорушення на місці такого порушення.

У МВС теж висловили свою позицію: вони вважають, що працівники Державтоінспекції МВС України під час складання протоколів про адміністративні правопорушення й винесення постанов у справах про адміністративні правопорушення за місцем його вчинення діють відповідно до чинних норм адміністративного законодавства.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»