Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до оновленої з 26.04.2015 р. ч. 1 ст. 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель» замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі у процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників і зобов'язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів (кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації) у разі, якщо, зокрема, відомості про юридичну особу, яка є учасником або учасником попередньої кваліфікації, унесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, або зазначена юридична особа не має антикорупційної програми чи уповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи у випадку, коли вони є обов'язковими відповідно до закону.

Спосіб документального підтвердження відповідності учасників зазначеним вимогам замовником визначається самостійно.

Мінекономрозвитку в листі від 25.05.2015 р. № 3302-05/16476-07 рекомендує замовникам (до початку фактичної реалізації повноважень Національним агентством) у документації конкурсних торгів/запиті цінових пропозицій установлювати такий спосіб документального підтвердження зазначеним вище вимогам:

1) інформація в довільній формі про те, що відомості про юридичну особу, яка є учасником, не вносилися до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення;

2) інформація щодо наявності антикорупційної програми й уповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи у випадку, коли вони є обов'язковими відповідно до закону, із наданням копії антикорупційної програми юридичної особи та копії наказу про призначення уповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи, або інформація про відсутність антикорупційної програми та уповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи у разі, коли вони не є обов'язковими згідно із законом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»