Новини публікуються мовою оригіналу

Держгірпромнагляд у листі від 03.04.2015 р. № 1988/0/5.2-09/6/15 пояснює, чи передбачено обмеження строку давності для розслідування нещасних випадків на виробництві. Згідно з вимогами п. 23 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 р. № 1232 (далі — Порядок), нещасний випадок, про який своєчасно не повідомлено керівника підприємства чи роботодавця потерпілого або внаслідок якого втрата працездатності настала не одразу, розслідується й береться на облік відповідно до цього Порядку протягом місяця після надходження заяви потерпілого чи вповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси (незалежно від строку настання нещасного випадку).

У разі реорганізації підприємства, на якому стався такий нещасний випадок, розслідування проводиться його правонаступником, а в разі ліквідації підприємства встановлення факту настання нещасного випадку розслідується в судовому порядку.

Якщо факт настання нещасного випадку встановлено рішенням суду, розслідування організовує територіальний орган Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку й утворює комісію у складі не менш як чотири особи.

Окрім того, у разі незгоди потерпілого, членів його сім'ї або вповноваженої особи, яка за довіреністю представляє їх інтереси, із висновками комісії стосовно обставин і причин нещасного випадку, у п.п. 34, 54 Порядку визначено право зазначених суб'єктів на оскарження таких висновків. Для цього вони можуть звернутися з обґрунтованими запереченнями разом із підтверджуючими документами до роботодавця чи органу Держгірпромнагляду або вирішити питання в судовому порядку.

Тож Порядком не передбачено обмеження строку давності для призначення розслідування нещасних випадків на виробництві, а також визначено право потерпілого (членів його сім'ї чи вповноваженої особи, яка представляє їх інтереси за довіреністю) на оскарження висновків комісії.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»