Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітики розробило проект змін до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.

Пропонується, що працівникам, які були звільнені в запас із військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, а потім знову призвані для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, обчислення середньої заробітної плати проводити з урахуванням норм цього Порядку. У разі якщо розрахований в установленому порядку середній заробіток є нижчим від середньої заробітної плати, яка зберігалася за працівником протягом періоду попередньої військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, для розрахунку компенсації береться середня заробітна плата, що зберігалася за працівником протягом періоду попередньої військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Метою таких змін є той факт, що нині виникають ситуації, коли під час повторної мобілізації значно зменшується розрахований середній заробіток. Це виникає в разі, якщо повторна мобілізації відбувається в місяці, в якому працівник демобілізується, коли після демобілізації працівників не мав заробітку не з його вини (перебував на лікуванні, у відпустці тощо).

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»