Мінфін вирішив ощасливити операторів державних лотерей Ліцензійними умовами. Зокрема Мінфін визначив, що в Україні мають право на життя виключно державні лотереї, які залежно від способу розіграшу призового фонду поділяються на:

  • миттєві;
  • тиражні (бінго, лотереї тото, розрядні лотереї, числові лотереї);
  • комбіновані;
  • інші лотереї, тобто такі, які не підпадають під визначення миттєвої, тиражної та комбінованої лотерей.

Ліцензія потрібна оператору, а розповсюдження державних лотерей здійснюється на всій території України та не потребує одержання спеціальних дозволів.

Водночас є вимоги до оператора державних лотерей. Він повинен мати досвід випуску та проведення державних лотерей на лотерейному ринку України не менше ніж 10 років. Указане обмеження не поширюється на державні банки.

Проведення державних лотерей є виключним видом господарської діяльності оператора державних лотерей.

Оператор державних лотерей забезпечує діяльність, спрямовану на проведення державних лотерей на всій території України. Оператор державних лотерей повинен мати постійно діючі відокремлені підрозділи в кожному населеному пункті України з населенням понад 500 тисяч осіб, а також пункти розповсюдження державних лотерей у кожному населеному пункті з населенням понад 5 тисяч осіб, але не менше ніж 5 тисяч пунктів розповсюдження.

Електронна система прийняття ставок оператора державних лотерей повинна включати не менше ніж 5 тисяч працюючих терміналів електронної системи прийняття ставок, що належать оператору державних лотерей на праві власності.

Мережа розповсюдження державних лотерей оператора державних лотерей повинна бути не меншою ніж 5 тисяч пунктів розповсюдження державних лотерей.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»