Новини публікуються мовою оригіналу

Опубліковано наказ Мінрегіону «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт» від 24.04.2015 р. № 79.

Наказ розроблено на підставі Закону України від 13.01.2015 р. № 92-VIII «Про внесення зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

Передбачено можливість уведення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, збудованих у період із 1992 до 2011 року, а також нескладних громадських будинків і будівель сільськогосподарського призначення (I і II категорій складності).

Приймати в експлуатацію такі об’єкти будуть органи державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безоплатно. Відповідне рішення має бути ухвалено протягом 10 робочих днів із дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, за результатами технічного обстеження.

Технічне обстеження індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв. м виконуватиметься за спрощеною процедурою під час технічної інвентаризації об’єкта й одним сертифікованим фахівцем із технічної інвентаризації з відміткою в технічному паспорті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»