Міндоходів пояснив, що іноземці, які прибувають у відрядження на територію адміністративно-територіальної одиниці України, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання, не є платниками цього збору. Адже пп. «б» пп. 268.2.2 ПКУ визначено, що платниками туристичного збору, зокрема, не можуть бути особи, які прибули у відрядження.

Для цього іноземець, що прибув у відрядження, має надати податковим агентам копії документів, що підтверджують його перебування у відрядженні (запрошення сторони, що приймає та діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, яке направляє у відрядження, укладений договір чи контракт, запрошення або інший документ, що засвідчує факт відрядження). У разі якщо такі документи не були надані, відряджений має сплатити туристичний збір.

У разі якщо туристичний збір все ж довелося сплатити (наприклад, через відсутність документів, що підтверджують перебування працівника у відрядженні), підприємство може його компенсувати працівнику. Про те, як це зробити та чи можна включити такі витрати у податкові, читайте в матеріалі «Чи компенсувати турзбір, сплачений у відрядженні» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 21 (30) за 2013 рік. 

 

За інформацією офіційного порталу Територіального органу Міндоходів у Тернопільській області

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»