Новини публікуються мовою оригіналу

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» від 21.05.2015 р. № 475-VІІІ сьогодні (26.05.2015 р.) був опублікований у «Голосі України». Це означає, що фактично із 26.05.2015 р. продовжено строк подачі інформації про кінцевих вигодоодержувачів для держреєстратора ще на 4 місяці.

Окрім того, цим Законом передбачається, що відомості кінцевого бенефіціарного власника не подаються:

  1. юридичними особами, до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації яких інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) не включається відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців»;
  2. юридичними особами, засновниками (учасниками) яких є лише фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх засновниками (учасниками). У такому разі засновники (учасники) — фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.

Водночас цей Закон звільнив від подачі форми 4 ще й релігійні організації, державні та комунальні підприємства.

Також додамо, що Законом № 475 чітко визначено, що в разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі — кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника (учасника), якщо засновник (учасник) — юридична особа, подаються відомості про його відсутність. 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»