Новини публікуються мовою оригіналу

Із 26.04.2015 р. уведено в дію Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII (даліЗакон про запобігання корупції), який замінив попередній Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-VI (даліЗакон № 3206).

Як відомо, ч. 5 ст. 12 Закону № 3206 передбачала, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадові особи юридичних осіб публічного права, до призначення або обрання на відповідну посаду подають декларацію про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру (далі — антикорупційна декларація) за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

Водночас ст. 45 Закону про запобігання корупції передбачає, що вказані особи мають подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — декларація), шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті  Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — Нацагентство), за минулий рік за формою, що визначається таким агентством.

Проте, як бути, якщо Закон № 3206, у додатку до якого наведена форма антикорупційної декларації, уже не чинний, а нової форми немає?

Для цього перехідного періоду п. 2 «Прикінцевих положень» Закону про запобігання корупції передбачає, що до початку роботи системи подання й оприлюднення згідно із цим Законом декларацій суб’єкти декларування подають їх у порядку, установленому Законом № 3206, тобто в порядку, який діяв до 26.04.2015 р. Про початок роботи нової системи подання й оприлюднення декларацій прийматиметься рішення Нацагентством. А до появи такого рішення в частині подання й оприлюднення декларацій діятимуть норми ст. 12 Закону № 3206.

Детальніше про це — у матеріалі «За якою формою подають антикорупційну декларацію претенденти на посади держслужбовців із 26 квітня 2015 року»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»