Так, МВС України звернулося до НБУ з проханням дотримуватися банками визначеного формату кодування під час заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів на сплату штрафу за порушення ПДР. У зв’язку з цим Нацбанк зобов’язав банки забезпечити дотримання правильності такого кодування. Це потрібно для того, щоб інформація про сплату штрафів автоматично зараховувалася в органах внутрішніх справ під час отримання ними коштів.

З огляду на це, платникам штрафів потрібно буде уважніше заповнювати платіжні документи. У разі неправильного заповнення коду платежу в графі «Призначення платежу» працівник банку може просто не прийняти платіжку.

Порядком кодування платежу для сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.06.2013 р. № 606, установлено єдиний формат коду платежу, що має зазначатися в реквізиті касового документа «Призначення платежу».

Такий код платежу має наступний вигляд:

 «*;21081300;PPP;NNNNNN;*»,

де:

  • *; — ознака початку коду платежу;
  • 21081300 — код Класифікації доходів бюджету, відокремлений від наступної групи символом «;» (крапка з комою);
  • PPP — серія протоколу про адміністративне правопорушення, відокремлена від наступної групи символом «;» (крапка з комою);
  • NNNNNN — номер протоколу про адміністративне правопорушення;
  • ;* — ознака кінця коду платежу.

Лист НБУ від 14.08.2013 р. № 11-219/2818/9859

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»