Кабмін затвердив перелік критеріїв, за якими  оцінюватиметься ступінь ризику під час реалізації товарів, ціни на які регулюються державою. Зокрема це стосується реалізації лікарських засобів і виробів медичного призначення, продовольчих товарів, сільгосппродукції. Серед таких критеріїв:

1) сукупний обсяг реалізації товарів (у грошовому виразі), щодо яких встановлено державне регулювання цін;

2) належність суб’єкта господарювання до суб’єктів природної монополії;

3) монопольне (домінуюче) становище суб’єкта господарювання на ринку;

4) наявність порушень вимог законодавства про ціни та ціноутворення;

5) значна (більше ніж 10%) зміна ціни на товари в бік її підвищення протягом певного періоду часу.

Згідно із встановленими критеріями, для суб’єктів господарювання передбачається встановити один із трьох ступенів ризику — високий, середній або незначний. А, отже, і планові перевірки для зазначених категорій пропонується здійснювати з такою періодичністю:

1) з високим ступенем ризику — не частіше ніж раз на рік;

2) із середнім ступенем ризику — не частіше ніж  раз на 2 роки;

3) з незначним ступенем ризику — не частіше ніж раз на 5 років.

Зверніть увагу!

Якщо ж суб’єкт господарювання одночасно може відноситися до двох ступенів ризику, то такий суб’єкт відноситься до більш високого ступеня ризику з тих, до яких він може бути віднесений.

Постанова КМУ «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної з продажем (реалізацією) товарів, щодо яких встановлено державне регулювання цін, і визначається періодичність здійснення  планових заходів державного нагляду (контролю)  Державною інспекцією з контролю за цінами» від 01.08.2013 р. № 533

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»