Верховний суд України вкотре наголосив, що суб’єкти підприємницької діяльності в разі реалізації ними за договором комісії в оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та отримання виручки торговельного обороту є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

У якості обґрунтування такої позиції виступає ст. 1011 Цивільного Кодексу України, згідно з якою комісіонер є стороною в договорі комісії та на його виконання отримує виручку, яка є об’єктом оподаткування.

Нагадаємо: пп. 1.1 п. 16 підрозділу 10 р. XX «Перехідних положень» Податкового кодексу України, зокрема, встановлено, що в разі реалізації алкогольних напоїв і пива за договорами комісії платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства є суб’єкти підприємницької діяльності, які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції.

Таку ж позицію підтримують і податківці в ЄБПЗ (див. підкатегорію 118.01 ЄБПЗ), де зазначають, що комісіонер, що здійснює оборот з реалізації алкогольних напоїв і пива, є платником збору в разі отримання на свій рахунок коштів або інших видів компенсації за продаж цієї продукції, одержаних на всіх етапах реалізації такої продукції.

Постанова Верховного суду України від 02.07.2013 р. № 21-91а13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»