Новини публікуються мовою оригіналу

Державна фіскальна служба України в листі від 16.01.2015 р. № 669/6/99-99-17-03-01-15 нагадала, що з прийняттям Закону України від 28.12.2015 р. № 77-VIII для фізичних осіб — підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, а також осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. Водночас сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році чи окремому місяці звітного року, він має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше ніж максимальна величина бази нарахування єдиного внеску, установленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI. Водночас сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Зазначені зміни враховуватимуться під час подання річної звітності фізичними особами — підприємцями (крім фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) за 2015 рік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»