Новини публікуються мовою оригіналу

МОН наказом від 07.04.2015 р. № 404 затвердило зміни до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах.

Передусім зміни пов’язані із приведенням указаного Порядку до норм законодавства, зокрема, із 2015 року батьки чи особи, які їх замінюють, уноситимуть плату за харчування дітей у державному й комунальному дошкільному навчальному закладі в розмірі, що становить не менше 60% (у міській місцевості) й не менше 40% (у сільській місцевості) від вартості харчування на день. Така оновлена ч. 5 ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» викладена Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 р. № 76-VІІІ.

Окрім того, передбачатиметься, що порядок розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї обчислюватиметься згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженою наказом Мінпраці, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім’ямолоді, Держкомстату від 15.11.2001 р. № 486/202/524/455/3370.

Нагадаємо: від плати за харчування дітей звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за  попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від  плати за харчування дитини в державних і комунальних дошкільних  навчальних закладах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»