Кабінет міністрів України ухвалив законопроект, який дозволить зараховувати до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, який на сьогодні до стажу не зараховується. Це дасть можливість збільшити для молодих матерів розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Водночас Міністр соціальної політики Наталія Королевська наголосила на тому, що ані роботодавець, ані жінка, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, не зазнають жодного додаткового фінансового навантаження.

Нагадаємо: допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується залежно від страхового стажу в таких розмірах:

  • 100% середньої заробітної плати (доходу) особам, які мають страховий стаж понад 8 років;
  • 80% — від 5 до 8 років;
  • 60% — до 5 років.

Тобто жінка, яка йде у відпустку для догляду за дитиною з майже 5-річним страховим стажем, через 3 роки може розраховувати на виплату в розмірі лише 60% середньої зарплати під час виходу на лікарняний.

З прийняттям законопроекту в страховий стаж включатиметься період догляду за дитиною до трьох років, а значить, до п’яти років додадуться ще три. Це дозволить жінці автоматично отримувати виплату по лікарняному в розмірі 100% від середньої зарплати.

Разом із тим нагадуємо, що 1 липня набрали чинності зміни до пенсійного законодавства, згідно з якими відпустка по вагітності та пологах зараховується до страхового стажу жінок.

За інформацією офіційного веб-сайту Мінсоцполітики

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»